Banka Hesap Numaralarımız

+90 5373724839

info@erciyesdogaltas.com

ÇALIŞMA SAATLERİ   09:00 - 18:00

BLOG
Anasayfa Blog Taş Duvar Kaplamaları

Taş Duvar Kaplamaları

14 Şubat 2019

Natürel dokular, huzur veren bir atmosfer oluşturmanızı sağlar. Taş kaplama duvar dekorları, ev dekorasyonunda fark yaratır. Yaşam alanlarını natürel dokularla dekore edebilir, doğal malzemelerle zemin kaplamaları uygulamalarını tercih ederek uyum ve ahenk yakalayabilirsiniz.

Göze hitap eden duvar dekorları için doğal taş kaplama alternatiflerinin yanı sıra, yapay taş kaplama ya da üç boyutlu panelleri tercih etmek mümkün. Sıcak bir atmosfer oluşturmanızı sağlayacak taş duvarlar, gerek modern gerekse klasik stil öğelerle muntazam uyum sağlıyor. Taş kaplama duvarlarla kalmamakla birlikte, arzuya göre kolon ve kirişler de natürel dokularla kaplanabilir. Ev dekorasyonunda fark yaratacak taş kaplama zemin dokuları ile evinizin atmosferini tamamen değiştirebilirsiniz. Dingin bir yaşam için natürel dokulardan faydalanmak isteyenler ahşap materyallerle taş kaplamaları bir arada kullanabilir. İç mekân dekorasyonunda fark yaratacak taş duvar kaplamaları, hem ferah hem de sıcak bir atmosfer oluşturmanızı kolaylaştıracak.

Duvarlarınız için taş kaplama alternatiflerini düşünüyorsanız, öncelikle uygulama için kullanılacak taş seçimini yapmanız gerekmektedir. Metrekarede 50 kg.’a çıkan ağırlık yüzeyleri önemlidir. Duvar dekorları için kaplama işlemlerine geçilmeden önce eşyaların mutlaka korunması gerekmektedir. Bu açıdan eşya ve aksesuarların korunmasını sağlayacak gerekli önlemleri almanız gerekir. Eşyaları kaldırmayı tercih edebilir, ya da biraz mesafe oluşturarak üzerlerini koruyucu örtülerle geçici olarak örtebilirsiniz. Uzman ekipler tarafından da alınabilecek olan koruma işlemlerinin ardından duvar yüzeylerinin hazırlanması ile ilgili hazırlıklara başlanır.

Duvar yüzeyleri hazırlanırken aderans arttırıcı kullanılabilir. Bu aşamada astarın kuruması beklenir. Astar kuruduktan sonra ise kullanım ihtiyaçlarına göre örneğin çimento bazlı flexli yapıştırma harcı ile birlikte taş kaplama malzemeleri kaplanır. Çentikleme ve mantolama işlemleri yapılırken sıva filesinin duvar yüzeyinden ayrılması engellenir. Eğer fileli sıva uygulaması yapılıyorsa 6-7 adet olacak şekilde pullu vida ile sabitlenebilir ve fileli sıva, prizini aldıktan sonra taş malzemelerle kaplanır. Taş kaplama yapılırken derz aralıkları ve ebatlar önceden belirlenecek şekilde düzenlenir ve kaplandıktan sonra son halini alır. Sade ve özensiz duvarlardan sıkıldıysanız, taş duvarlar şahane bir alternatif olarak değerlendirilebilir. İster modern, ister klasik stillerle uyumlu dekoratif taş kaplamalarla ilgili derlediğimiz örnekleri incelemeye başlayabiliriz.Bu yazı 208 kere okundu.

DİĞER YAZILAR

Bizi Arayın +90 5373724839

Bizi Arayın +90 5373724839

BAŞAKPINAR UFUK MAH. ERTUĞRULGAZİ 2. CAD. NO:15 TALAS - TALAS / KAYSERİ
+90 5373724839
+90 5373724839
info@erciyesdogaltas.com

E-KATALOG

Ürünlerimiz ve diğer bilgilendirmelerimiz için E-Kataloğu inceleyiniz

© Copyright 2019 Erciyes Doğal Taş

Hiçbir görsel, yazı ve video bilgi verilmeden alınamaz.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ